Web Tasarım – Mücahit Günay | Antalya Web Tasarım, Web Yazılım, Hosting Hizmeti, Sosyal Medya Hizmeti

Web Tasarım

UI ve UX nedir?

90’lı ve 2000’li yılların başlarında bebeklik çağında olan internet sektörü, günümüzde çok daha olgun bir hal aldı. Büyüyen her sektörde olduğu gibi internet sektöründe de büyüdükçe farklı uzmanlık alanları ortaya çıktı. Bu alanlardan ikisi de user interface (UI) ve user experience (UX) olarak karşımıza çıktı. Tükçe karşılıklarıyla kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi.

UI ve UX çoğu kez beraber kullanılmalarına rağmen aslında çok farklı iki alandır. UI konusunda olmasa bile UX konusunda çok geride olan ülkemizde, maalesef bu işi profesyonel olarak yapan insanlar bile aralarındaki farkı çok bilmiyorlar. Ülkemizde bir UXD (User Interface Designer) ile tanışmanız çok zor. Türkiye’de bu işle ilgili çoğu insanın özgeçmişinde “UI/UX” yazar. Bunun bir sebebi aralarındaki farkın bilinmemesi, diğer sebebi ise internet sektörünü geriden takip etmemizden dolayı bu işi iki parçaya bölmenin bir lüks olarak görünmesidir.

Web Tasarım Hizmeti

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte markaların reklam ve tanıtım faaliyetleri de dijital alanlara taşınmıştır. İçinde bulunduğumuz bilişim çağında insanların yaşam tarzlarının yanında iletişim ve alışveriş alışkanlıkları da önemli ölçüde değişkenlik göstermiştir. Günümüzde her markanın bir web sitesi olmalıdır ve bu web sitesi markanın tarz ve konseptine uygun bir şekilde profesyoneller tarafından hazırlanmalıdır.

Dikmavuk Dijital Çözüm Ortağınız olarak yılların tecrübesi ile geleceğin teknolojisini birleştiriyor; markanız için yüksek performanslı web sitelerini özel olarak tasarlıyoruz.

    Teklif Al