Google Harita Hizmeti – Mücahit Günay | Antalya Web Tasarım, Web Yazılım, Hosting Hizmeti, Sosyal Medya Hizmeti

Google Haritalandırma Hizmeti

Google My Business yani Google Benim İşletmem tamamen ücretsiz bir Google ürünüdür. Bir Gmail hesabı olan herkese açık bir uygulamadır!

Google My Business, müşterileriniz sizi Google aramalarında bulmalarına yardımcı olan, ürünlerinizi, işletmenize ve personelinize ait fotoğrafları ve videoları sergileyebileceğiniz bir işletme kartıdır. Çalışma saatlerinizi ve iletişim bilgilerinizi güncelleyebilir ve işletmenize gelen yorumlar, yıldızlı değerlendirmeleri de görebilir, sergileyebilirsiniz.

Bu hizmet özellikle teknik olarak bir çok işletme sahibine zor geliyor. Özellikle KOBİ dediğimiz işletmeler bu tip küçük ama etkisi büyük detaylara vakit ayıramıyor ve belki de beceremiyor. Sorun değil, herkes anlayacak diye bir kaide yok zaten. İşte bu sebeple bazı firmalar da bunu bir para kazanma yöntemi görüyor. Aslında bu da normal. İnanın koca koca firmaların bu sorunu çözemediği bir çok örnekler gördüm. Bu nedenle aracı firmaların bu hizmeti sizin adınıza yapmasında ücret olmasında bence bir sorun yok.

  Teklif Al

  Google Haritalandırmayı Nasıl Yapıyoruz?

  Kapsamlı Haritalandırma stratejimiz, işletmeniz için mükemmel hazırlanmış bir prestij sağlar.

  Araştırma

  “Google Yerel Rehber” adı verilen Google Haritalar ürünü gönüllü geliştiricileri tarafından, işletmeniz sizin haberiniz olmadan eklenmiş olabilir. Bu bağlamda yeni bir giriş yapmak yerine, mevcut girişi sahiplenmeniz gerekmektedir.

  Doğrulama

  Google bir işletmenin gerçekten var olup olmadığını doğrulamak ister. Google Haritalar’a aslında olmayan bir işletmenin eklenmesini ve kullanıcıların yanıltılmasını istemez. Google Benim İşletmem Hesabı için birçok doğrulama yöntemi vardır. Bu yöntemlerden en çok kullanılan (eğer işletmeye ait fiziksel bir adres girildi ise) posta kartı ile doğrulama metodudur. Bu yöntemde Google; sizin tarafınızdan bildirilen işletme adresinize bir mektup aracılığı ile “pin kodu” gönderir. Google My Business alanındaki iletme bilgilerinizi düzenlediğiniz yerde, aşağıdaki alandan size gelen posta kartındaki pin kodunu girebilirsiniz.

  Harita Hizmeti

  Google Benim İşletmem’i herkes ücretsiz olarak kullanabilir. Evet, gerçekten öyle. Ayrıca bu sayfayı ziyaret ederek ederek Google Reklamlar’ı kullanma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.