Günlük

Google ve İŞKUR Anlaştı!

Google ve İŞKUR Anlaştı! 30 Bin Liraya Kadar Para Kazandıran Meslek ‘Youtuberlık’

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) , Google Türkiye ile işbirliğine gitti. Gençlerin yeni gelir kapılarından birisi olarak görülen Youtuber’lık eğitimleri başladı. Youtube kanallarında yayın yapan ve aylık büyük meblağlarda para kazanan gençler yetiştirilmmesi için eğitimlere hız verilecek. İŞKUR, Google ile iş birrliğine giderek, gençlerin yeni gelir kapılarından birisi olan Youtuberlık eğitimleri için starrt verdi.

Dünyanın en büyük video platformu Youtube, gençlerin son zamanlarda büyük ilgisini çekmiş, çeşitli kanallar televizyon kanallarından daha popüler hale gelmişti. Takipçi sayısı 2 milyona ulaşan ve yüksek görüntüleme sayılarına ulaşan Youtube Kanalları aylık 10 ile 30 bin lira arası kazanç elde edebiliyor. İŞKUR’un ‘Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” projesi kappsammında ilk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da gençlere yönelik Youtuberlık eğitimleri verilecek. Nasıl Youtuber Olunur?, Dijital girişimcillik gibi eğitimleri alacak olan gençler, Youtube üzerinden profesyonel yayınlar yapacaklar.

Yazar Hakkında

Mücahit Günay

Ruhsal olarak paylaşmayı,öğretmeyi ve öğrenmeyi seven biri olmanın yanı sıra çokta duygusalım'dır.Olmazsa olmazlarımdan biri her zaman kod yazmak oldu ve bununda her zaman devam edeceğine inanıyorum.

Yorum Yap