Merhaba arkadaşlar, Doların artmasıyla artık herkes alternatif web hosting panelleri arasındaki farkları araştırır oldu. cPanel’in şuanda 14,99$ olmasıyla alternatif ücretsiz web hosting paneli olarak karşımıza çıkıyor. Peki Centos Web Paneli kurduk ve bu daha önce kullanıyor olduğumuz cPaneldeki Yedekleri nasıl taşıyacağız. Bunun birkaç yöntemi var. Ancak en kolayı ve en sağlıklısı yedek alıp yeniden yedeği kurmak olacaktır. Ancak sizlere şunu söylemekte fayda görüyorum. Sunucunuzdaki tüm sitelerin Maillerini yandex maile taşıyınız. Bu yandex mailinde ücretsiz olduğunu biliniz.

Dikkat! sadece centos işletim sisteminde centos web panel çalışmaktadır.

cPanel de barınan web sitenizin aşağıdaki gibicentos web panele taşıyıp yükleyebilirsiniz. Bu taşımanın gerçekleşebilmesi için cPanelden alınan yedeğin cpmove-KULLANICI.tar.gz şeklinde olması gerekmektedir.

1. CWP sunucunuzun /home dizinine cpmove-KULLANICI.tar.gz şeklindeki yedeğinizi yükleyin.
2. Sol menüden User Accounts > cPanel Migration tıklayın.
3. Yedeğin yükleneceği kullanıcı adını search edin.
4. cpmove-KULLANICI.tar.gz dosyayı seçin ve ye yedeği açın.
5. domain, contact email ve gerekli alanları doldurun ve hesabı create edin.
6. restore tamamlandı, artık cpanel yedeğinizin tamamı centos web panel sunucunuza yüklendi.

Artık 14,99$/Aylık cPanele lisans ücreti vermenize gerek kalmayacaktır. Mailleriniz Yandexten Web Hosting Paneliniz Centos Panelden olacaktır.

Yazar

Ruhsal olarak paylaşmayı,öğretmeyi ve öğrenmeyi seven biri olmanın yanı sıra çokta duygusalım'dır.Olmazsa olmazlarımdan biri her zaman kod yazmak oldu ve bununda her zaman devam edeceğine inanıyorum.

Bir yorum yaz.